XXII. Mezinárodní folklorní festival

Nejstarší kamenný most v České republice, chlouba jihočeského Písku, má i svoji novodobou historii. Každé léto po něm prochází pestrá řeka krojů a rozjásaných tváří z mnoha zemí, průvod několika set účastníků Mezinárodního folklorního festivalu.

Již dvacátýmdruhým rokem, od středy do neděle 17.–21. srpna, bude Písek hostit české, moravské a zahraniční soubory, které připraví divákům pět dnů hudby, tance a zpěvu. Folklorní soubor Písečan si pozval ke spoluúčinkování české a moravské soubory Klobučan z Valašských Klobouků, Úsměv z Horní Břízy, Formani ze Slatiňan a v neposlední řadě místní dětský soubor Písečánek. Zahraničními účastníky festivalu budou letos soubory Hont a Leváránek ze Slovenska, dále pak účastníci z Gruzie, Indie, Polska a zástupci chorvatské národnostní menšiny žíjíci v Rakousku. Do programu festivalu přispějí také zástupci vietnamské národnostní skupiny, která dlouhodobě žije i pracuje v Písku a snaží se udržovat své národní tance i písně daleko od své domovské země.

Festival bude probíhat na několika scénách v Písku, ale také v okolí: v Lázních Vráž, Drhovli, na zámku Blatná. Hlavní program se koná tradičně od středy do soboty v píseckých Palackého sadech, loučení s festivalem pak v neděli na Městském ostrově uprostřed Otavy. Slavnostní průvod všech účinkujících projde městem v sobotu dopoledne.

Srdečně Vás zveme poznat lidovou kulturu jiných národů, ocenit umění našich souborů a potěšit se hudbou a tancem. MFF Písek je jedním z největších festivalů folkloru v Jihočeském kraji a významnou akcí píseckého kulturního léta.

Festival pořádá folklorní soubor Písečan. Akce je podporována městem Písek a realizována s finanční účastí Jihočeského kraje, který festival zařadil mezi zvlášt významné akce pořádané na území kraje. Festival by se neobešel bez řady dalších sponzorů, kteří svojí finanční účastí pomáhají udržet jeho vysokou úroveň a kterým velmi děkujeme.

Festival se bude konat pod záštitou starostky města Písku.

Program festivalu:

Středa 12. 8. 2015, Palackého sady

18:00 Slavnostní zahájení festivalu

18:15 Vystoupení - Indonésie, Tchaj-wan, Mexiko

Čtvrtek 13. 8. 2015, Palackého sady

17:00 Koncert mládežnické dechovky z Německa

18:00 „Vítejte přátelé“ – vystoupení zahraničních souborů

Pátek 14. 8. 2015, Palackého sady

15:30 „Festival dětských folklorních souborů“

18:00 „U nás v Písku“ – večer českých souborů

Pátek 14. 8. 2015, Zámek Blatná