Roman Rauer ~ klavírní recitál

Roman Rauer se narodil v roce 1956 v Písku. Na tehdejší LŠU byl žákem paní učitelky Aleny Cejnarové, pod jejímž vedením se již v roce 1971 představil písecké veřejnosti na samostatném absolventském koncertě.

Na Státní konzervatoř v Praze byl přijat do 2. ročníku do třídy profesora Vladimíra Topinky. V roce 1974 se stal jedním z laureátů Smetanovské klavírní soutěže, kde získal ocenění jako nejlepší československý účastník a cenu české kritiky za interpretaci Smetanových skladeb.

Na akademii Múzických umění v Praze studoval u profesora Josefa Páleníčka. Jako učitel a korepetitor působil v Prachaticích, Husinci, Vimperku a Písku. Spolupracoval s Píseckým komorním orchestrem a jako sólista vystupoval i v zahraničí (v roce 1995 úspěšně reprezentoval rodné město v několika klavírních recitálech v partnerském městě Islwyn v Jižním Walesu . V současné době koncertuje po celé České republice.

Předprodej 100 Kč | na místě 120 Kč

Datum lokální premiéry: 6. listopad 2016