4.4.2017 ~ Jiří Meitner • malby, kresby

Malíř a grafik, který nazývá svůj styl imaginárním realizmem. Doménu jeho tvorby představuje malba olejem i pastelem a kresba. Přiznává ovlivnění kubizmem a v počátcích své tvorby i postimpresionismem. Svá díla tvoří především málo vídanou technikou špachtle, a to i v portrétech a aktech. Má rád barvy, zajímavých výsledků se mu daří docilovat v často šokujících kombinacích teplých a studených tónů. Jeho obrazy, kresby a grafiky jsou zastoupeny v řadě soukromých sbírek v Čechách i zahraničí, především v Německu, Nizozemsku, Velké Británii a USA.

~

V úterý 4.dubna v 17:00 si Vás dovolujeme pozvat na zahájení výstavy do Galerie Portyč. Vernisáž výstavy zahájí úvodním slovem PhDr. Jaromír Procházka a o hudební doprovod se postará Marie Krejčová s přáteli. Výstava potrvá do 4. května 2017.

Datum lokální premiéry: 4. duben 2017