Petrolejové lampy ~ Divadlo Petra Bezruče Ostrava |A|

Divadelní adaptace známého románu, proslaveného také filmem Juraje Herze se soustřeďuje na osud Štěpánky, dcery stavitele Kiliána, která se bouří proti maloměstským konvencím, a proto dlouho nenachází ženicha. Vedle rodiny úspěšného Kiliána je tu rodina jeho švagra Maliny hospodařící na prokletém statku Vejrychovce, kterou táhne ke dnu nezdárný syn Pavel. Protnutí osudů obou zmíněných postav tvoří jádro inscenace.

prvotřídní inscenace nabitá emocemi a výbornými hereckými výkony

druhá nejlepší inscenace roku 2014 v prestižní anketě divadelních novin / lukáš melník, představitel role pavla maliny, získal cenu thálie 2014 pro činoherce do 33 let

Pořádá Centrum kultury města Písek.

Nejsnáze si vstupenky zakoupíte on-line. V pracovní dny je také můžete koupit v pokladně Kulturního domu a pokladně Divadla Fráni Šrámka (vchod z boku ~ Senior point), případně hodinu před začátkem představení v pokladně divadla.

Režie

• Martin Františák