Shylock ~ Divadlo Na Jezerce Praha |A|

Shylock ~ Mark Leiren-Young

Před diváky předstoupí s monologem ze Shakespearova Kupce benátského herec Jon v masce proslulého Žida Shylocka. Když náhle přejde do civilního projevu, pochopíme, že jsme na bouřlivé besedě s diváky, která následuje po posledním představení této hry na nejmenovaném divadelním festivalu, kde se měla hrát ještě čtrnáct dní. Vedení festivalu ji však po vášnivých protestech, které inscenátory a hlavně Jona, představitele Shylocka, obviňovaly z antisemitismu, ze strachu náhle stáhlo z repertoáru a její uvádění předčasně ukončilo. Vzrušující hra s diváky se v určitých momentech stává drsnou obžalobou absolutizované politické korektnosti, která může páchat nedozírné škody nejen v oblasti umění.

Uvidíte strhující a nesmírně zábavnou hru s mimořádným hereckým výkonem Milana Kňažka, který za tuto roli obdržel Cenu Thálie 2016.

Milan Kňažko hraje česky.

Pořádá Centrum kultury města Písek.

Vstupenky si můžete zakoupit v pokladně Kulturního domu, pokladně DFŠ (Senior point) nebo na www.centrumkultury.cz a 1 hodinu před začátkem představení v pokladně divadla.

Pondělí, 11. 12. - 19:00 Koupit
Název: Shylock~ Divadlo Na Jezerce Praha |A|