Mysterium času ~ Pražský komorní balet |A|

MYSTERIUM ČASU

Tři inscenace, tři mladí talentovaní choreografové tvořící na hudbu českých hudebních skladatelů. Autoři představí své rozdílné chápání faktoru času.

Teď²

Choreografie: Ondřej Vinklát

Hudba: Marek Pavlíček

Žít, znamená být vnímán. Poznat sami sebe očima druhého. Nalézt nesmrtelný život, v následcích slov a činů, jež prostupují věčností. (podle Davida Mitchella)

NEVERMORE - doprovodný film k choreografii Chvilka POEzie

Režie: Marek Svobodník a Martin Svobodník

Chvilka POEzie

Choreografie: Marek Svobodník

Hudba: Jaroslav Ježek a Bedřich Nikodém

Černá taneční groteska na motivy proslulé basně Edgara Allana Poea "Havran".

"S čekáním přichází nejedna kratochvíle, třeba i smrt."

Mysterium času

Choreografie: Hana Polanská Turečková

Hudba: Miloslav Kabeláč (1908 -1979) - Mystérium času, op.31;

Taneční inscenační pojetí Hany Polanské Turečkové zkoumající časoprostor jako zcela samozřejmý faktor, kdy nic se nezdá jistější než nezvratná, neopakovatelná posloupnost událostí v přírodě i dějinách, poukazující na teorii relativity i na filozofické otázky týkající se naší minulosti a hloubky vesmíru, zrození života a jistoty smrti.

Pořádá Centrum kultury města Písek.

Vstupenky si můžete zakoupit v pokladně Kulturního domu, pokladně DFŠ (Senior point) nebo na www.centrumkultury.cz a 1 hodinu před začátkem představení v pokladně divadla.