Edith a Marlene ~ Divadlo pod Palmovkou Praha |B|

EDITH A MARLENE / Éva Pataki

Nejslavnější písně zlaté éry šansonu na pozadí dramatických osudů Edith Piaf.

Edith a Marlene je příběhem dvou slavných šansoniérek Edith Piaf a Marlene Dietrich. Autorka hry, maďarská scénáristka, staví do kontrastu dva odlišné způsoby přístupu k životu - na jedné straně chladnou, ukázněnou profesionalitu Marlene Dietrich, na straně druhé plný, vášnivý a intenzivní život Edith Piaf.

Drobná Edith Piaf si podmanila Paříž, božské Marlene Dietrich se klaněl Hollywood. Obě si získaly celý svět. Ve skutečnosti se tyto dvě ženy potkaly jen na pár chvil. Jedna dokázala svět uhranout svým herectvím, druhá dojmout nádherným zpěvem.

Pořádá Centrum kultury města Písek.

Nejsnáze si vstupenky zakoupíte on-line. V pracovní dny je také můžete koupit v pokladně Kulturního domu a pokladně Divadla Fráni Šrámka (vchod z boku ~ Senior point), případně hodinu před začátkem představení v pokladně divadla.

Režie

• Pavel Pecháček