Josef Ryzec ~ pštrosi v Písku a jiné obrazy

Výstava obrazů Josefa Ryzce „pštrosi v Písku a jiné obrazy…“ je připravena u příležitosti jeho 75. narozenin (1. října 1942).

Do jisté míry tato výstava svou mimořádně vstřícnou lokací umožňuje pštrosímu ptactvu skrývání svých hlav bez jakýchkoli přímých šrámů přímo v poetickém Šrámkově městě Písku.

Půlkulaté výročí navíc nabízí též částečně průřezové nahlédnutí do jiných období autorovy výtvarné tvorby.

Josef Ryzec je jako bývalý profesionální filmař milovníkem různých příběhů nejrůznějšího druhu, zejména humorného charakteru. Především ale takových, které nikdo nikdy nikde před tím neslyšel a neviděl - a ty pak maluje.

Jeho aktuální nabídka pštrosích příběhů, sestavená do speciální expozice pro Galerii Portyč, tentokrát laskavého návštěvníka výstavy seznamuje, mimo jiné, se situacemi, kdy předstíraná ztráta hlavy není zároveň ztrátou řeči těla.

Pokud se návštěvník rozhodne tuto výstavu shlédnout, bude s přátelskými úsměvy autora i všech pořadatelů vřele vítán.

Při příležitosti otevření výstavy promluví i hlas velmi hlubokých tónů věhlasného žesťového tělesa s momentálně aktuálním názvem „MPK“ („Mosazný Pískot Kovů“).

Vlastní úvodní slovo pronese autorův kamarád od školních let a jeho umělecký souputník Ivan Svoboda.

Datum lokální premiéry: 6. říjen 2017