Tom of Finland

Oceněný filmový režisér Dome Karukoski přináší filmový příběh o životě a díle jedné z nejvlivnějších a nejslavnějších osobností gay kultury 20. století.

Touko Laaksonen, vyznamenaný důstojník, se vrací domů s hrůznými a hrdinskými zkušenostmi z druhé světové války, v níž sloužil své vlasti. Život ve Finsku v době míru se ale ukazuje stejně rozrušující. Touko zjišťuje, že Helsinki v době míru trápí pronásledování homosexuálních mužů. Dokonce je nucen, aby se oženil a měl děti. Touko nalezne útočiště v osvobozujícím umění, specializuje se na homoerotické kresby mužů. Jeho dílo - slavné svým podpisem "Tom z Finska" - se stalo znakem generace mužů a zažehlo plameny homosexuální revoluce.

Rok výroby: 2017
Datum lokální premiéry: 14. listopad 2017