Ondřej Havelka & Melody Makers

to tentokrát vezmou od PRVNÍ KŘAPLAVKY JAZZOVÉ

V roce 1917, tedy přesně před sto lety, byly pořízeny první křaplavky s hudbou jazzovou (rozuměj šelakové desky, jež – jak znalci a pamětníci potvrdí – byly velmi křehké: trochu neopatrnosti – křup! – a bylo po nich).

Prostřednictvím gramofonových desek se tak jazz začal šířit z jižanského New Orleans do celé Ameriky a dál do celého světa. Bylo to jako lavina, byla to omamná cunami nového rytmu, radosti, krásy!

Zbrusu nová show Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers chce vzdát hold těm prvním deskám jazzovým, které odstartovaly novou éru populární hudby. Ale dlouho u nich nezůstaneme, neboť doménou kapely je swing, a ten vstoupil do nejšťastnějšího období až o dvacet let později. Takže jako obvykle – swingová smršť až budou střepy z křaplavek lítat!

Pořádá:HOT JAZZ s.r.o.

Vstupenky si můžete zakoupit v pokladně Kulturního domu, pokladně DFŠ (Senior point) nebo na www.centrumkultury.cz a 1 hodinu před začátkem představení v pokladně divadla.

Středa, 31. 1. - 19:00 Koupit
Název: Ondřej Havelka & Jeho Melody Makers