Kráska na scéně ~ Městské divadlo M. Boleslav |B|

Daniel Bambas přiveze do Písku svou cenu Thalie 10. dubna.

Herec Daniel Bambas získal Cenu Thálie 2017 za mimořádný herecký výkon v oboru činohra muži za roli Edwarda Kynastona ve hře Krás(k)a na scéně, kterou uvádí Divadlo Fráni Šrámka v úterý 10. dubna.

Pokud jste toto skvělé představení ještě neviděli, máte nyní jedinečnou příležitost. A jako poděkování za přízeň diváků přiveze Daniel Bambas tuto cenu do Písku i ukázat. Cena Thalie bude vystavena ve foyer divadla, takže návštěvníci Divadla Fráni Šrámka budou mít možnost si tuto cenu během večera prohlédnout na vlastní oči.

Hra Krás(ka na scéně je historická freska s aktuálním tématem lidské identity.

Odehrává se v Londýně v roce 1662, kdy král Karel II. vydává zákaz hraní ženských postav mužskými herci. Edward Kynaston, herec, který je na vrcholu díky svým ženským hrdinkám, začíná hrát zásadní hru svého života. Co když žije skutečný život jen na prknech s vůní divadelních šminek a v reálném životě je jen bezradným pozorovatelem? To vše ve světě, který se stal navíc nelítostným a bez náznaku soucitu či pochopení. "Jako žena mohu být i tím, čím nemohu být jako muž".

Životní výkon výborně zvoleného hostujícího D. Bambase (Vinohradské divadlo), jenž přesně zachytil Edwardovo rozpolcení i osobní drama;

Režie: Petr Mikeska

Hrají: Daniel Bambas, Hana Marie Maroušková, Malvína Pachlová, Roman Teprt, Petr Prokeš, Alena Bazalová, Martin Hrubý, Ivo Teimer a další.

Pořádá Centrum kultury města Písek.

Vstupenky si můžete zakoupit on-line, případně v pokladně Kulturního domu, pokladně DFŠ (Senior point) nebo 1 hodinu před začátkem představení v pokladně divadla.

Režie

• Petr Mikeska