Kočičí hra ~ Klicperovo divadlo Hradec Králové |A|

Proslulá tragikomedie o stárnutí, lásce, vášni k životu, sesterské blízkosti a hlavně nezdolném optimismu!

Erži Orbánová se jen tak životu nevzdává, i když je na něj vlastně sama. Její sestra žije už šestnáct let upoutaná na své kolečkové křeslo v západním Německu. Ale je tu láska k bývalému opernímu pěvci Viktoru Molnárovi, za kterou Erži nekompromisně bojuje, a důležitou roli hraje také sousedovic kočka. Nejen proto, že hlavní hrdinka se baví napodobováním kočičího mňoukání, ale je vlastně mottem celé hry.

Užijte si životní příběh sester Szkallových, nejkrásnějších dívek z městečka Leta, okres Szolnok.

Oblíbený maďarský prozaik a dramatik István Örkeny napsal svou Kočičí hru v roce 1963.

V roce 1974 vznikla v Národním divadle legendární inscenace s Danou Medřickou a Vlastou Fabiánovou. Dosáhla neuvěřitelného 403 repríz.

Pořádá Centrum kultury města Písek.

Vstupenky si můžete zakoupit on-line, případně v pokladně Kulturního domu, pokladně DFŠ (Senior point) nebo 1 hodinu před začátkem představení v pokladně divadla.

Režie

• Tereza Karpianus