Commedia Dell'Arte ~ Spolek sešlých Brno

Inscenace Commedia dell´arte vznikla někdy v průběhu léta roku 1995, kdy se herci ze dvou spřátelených brněnských divadel (HaDivadla a Divadla Husa na provázku) spojili se svým spolužákem z JAMU – režisérem Zdeňkem Duškem, aby připravili vlastní „zábavné“ představení.

S představením herci v letních měsících objížděli české hrady a zámky a přivydělávali si tak na živobytí. Postupem času se ale tato komedie stala tak slavnou, že ji Spolek sešlých začal hrát i v průběhu roku v různých divadlech České republiky.

Příběh je poplatný žánru Commedia dell´arte, chamtivý Pantalone Marek Daniel touží po krásné Isabelle Tatiana Vilhelmová / Gabriela Štefanová, ta miluje romantického Leandra Michal Bumbálek / Michal Dalecký, který o ni soupeří ještě s chvástavým Capitánem Pavel Liška. Celým dějem provází Harlekýno Tomáš Milostný / Leoš Noha / Roman Slovák, kterému sekunduje Pantalónova služebná Kolombína Andrea Marečková.

Představení je vhodné jak pro dospělé, tak pro děti.

Pořádá Centrum kultury Písek

Vstupenky zakoupíte na našem webu nebo v předprodeji na pokladně Kulturního domu a Divadle Fráni Šrámka (Senior Point) nebo hodinu před představením.

Datum lokální premiéry: 4. červen 2018

Režie