Čochtan vypravuje (Divotvorný hrnec) ~ Divadelní společnost Josefa Dvořáka

Nestárnoucí muzikál Jiřího Voskovce a Jana Wericha Divotvorný hrnec v osobité úpravě nejslavnějšího českého představitele vodníků Josefa Dvořáka.

V komediálním příběhu, zasazeném do pomyslného jihoamerického státu Missitucky, hraje vlastně hlavní roli hrnec plný zlata. Jihočech Josef Novák jej před odchodem z domova ukradne třeboňskému vodníkovi Čochtanovi v naivní víře, že díky němu v Americe snadno zbohatne a své jediné dceři Káče tak zajistí bezstarostný život.

A protože zmíněný hrnec má navíc kouzelnou moc splnit tři přání, není tu nouze o překvapivé dramatické zápletky. Divotvorný hrnec není ovšem pohádkou v tradičním slova smyslu, protože v něm převládají ryze lidské problémy.

"Přes lehký děj a kouzelné písničky a také přes Vás, pane Werichu, se na jevišti pokouším divákům v hledišti dodat dobrou náladu, pohodu a štěstí." Josef Dvořák

Pořádá Centrum kultury města Písek.

Vstupenky zakoupíte v předprodeji online na našem webu nebo na pokladnách Kulturního domu a Divadle Fráni Šrámka (Senior point) nebo hodinu před začátkem představení v pokladně divadla.

Režie

• Tomáš Vondrovic