Keltská noc ´18

Poslední dubnový večer Beltain je v keltské tradici významným svátkem, který symbolizoval konec temné, studené části roku a příchod té slunečné a radostnější. Proto je dobré nejdříve odevzdat ohni vše, co už nám neslouží, a tím uvolnit prostor, aby se mohlo narodit něco nového. V rámci zajímavého programu bude především hořet oheň. Můžeme ho přeskakovat nebo ho propojit s kouzlem tance vášnivých, mladých lidí s doplněním ohnivé show. Této noci se otevírají jeskyně a vydávají své poklady, proto pro rodiny bude připravena krátká procházka podél řeky, kde děti mohou hledat tajemné runy, které je k pokladu dovedou. Noc končí prvním májem, dnem lásky, a proto si zamilovaní nebo osamělí budou moci namíchat bylinnou koupel lásky, která jim lásku rozhodně zaručí. Tvořiví si mohou vyrobit věneček, nebo si pohrát s vlnou. Pro příznivce filmů bude v kině připravena keltská pohádka Píseň moře a odpoledne ukončí kapela Shivers . Pitivo poteče proudem a jídlo starých Keltů připraví Terezka ze Zemědaru. Přijďte s námi oslavit Beltain a poděkovat tím za lásku, za život a za vše, co nás dělá šťastnými!

PROGRAM:

15:30 kino Portyč – keltská pohádka Píseň moře

17:00 – 19:00 program na zahradě Kulturního domu (v případě deštivého počasí se akce přesouvá do KD)

17:30 soutěž pro děti – pojídání koláčků na rychlost

17:45 Tanec vášně a lásky

18:00 soutěž o krále letošní slavnosti Beltain – řezání klády ruční pilou na čas

18:15 Tanec vášně a lásky

18:30 volba královny letošní slavnosti Beltain a korunovace

18:45 ohnivá show Šebastiána Absolona – žonglování s ohnivými kuželkami, s tyčí a poj

Po celé odpoledne budou probíhat následující aktivity:

oheň, výroba věnečků, ukázky předení, tkaní a zpracování vlny a vlněná dílnička, míchání bylinek, malování spirál a obrázků, hledání pokladu starých run, sepisování příběhů starých Keltů, jízda na koních pro děti, stánek s prodejem květin nejen pro zamilované a keramiky a občerstvení dávné doby.

19:00 – 21:00 koncert kapely Shivers.

Akce je určená pro děti a dospělé.

Pořádá Centrum kultury města Písek.

Datum lokální premiéry: 30. duben 2018

Pondělí, 30. 4. - 15:00