Keltská noc 2019

Poslední dubnový večer Beltain je v keltské tradici významným svátkem, který symbolizoval konec temné, studené části roku a příchod té slunečné a radostnější. Proto je dobré nejdříve odevzdat ohni vše, co už nám neslouží, a tím uvolnit prostor, aby se mohlo narodit něco nového. V rámci zajímavého programu bude především hořet oheň. Můžeme ho přeskakovat nebo ho propojit s kouzlem tance. Této noci se otevírají jeskyně a vydávají své poklady, Pro rodiny bude připravena krátká procházka podél řeky, kde děti mohou hledat tajemné runy, které je k pokladu dovedou. Noc končí prvním májem, dnem lásky, a proto si zamilovaní nebo osamělí budou moci namíchat bylinnou koupel lásky, která jim lásku rozhodně zaručí. Tvořiví se mohou těšit na dílničky. Pitivo poteče proudem a něco dobrého na zub se taky najde. Účastníci v kostýmech Keltů jsou vítáni a budou zařazeni do losování o ceny. K poslechu i tanci zahraje kapela Shivers. Přijďte s námi oslavit Beltain a poděkovat tím za lásku, za život a za vše, co nás dělá šťastnými!

Začátek programu na zahradě Kulturního domu je v 16:30.

Akce je určená pro děti a dospělé.

Pořádá Centrum kultury města Písek.

Datum lokální premiéry: 30. duben 2018