Zájezd do Telče

Senior Point pro vás připravil na úterý 24.4. 2018 zájezd do Telče s komentovanou prohlídkou města a okolí.

Pozor: Kapacita tohoto zájezdu je již vyčerpaná!

Telč je první památkou, kterou se Senior Pointem navštívíme (celkem z dvanácti, které jsou v ČR na Seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO).

Pro svoji jedinečnost a krásu je také nazýváno „Jezerní růží“. Podle pověsti byla Telč založena už na konci 11. století. Po nesčetných požárech, které zničily gotickou zástavbu, vznikla postupně od poloviny 16. st. zástavba renesanční, jejíž ucelenosti a kráse může konkurovat jen málokteré město naší země. Kdo byl Zachariáš z Hradce a proč je po něm pojmenováno telčské náměstí? Jaká tajemství ukrývají zdejší domy zdobené renesančními sgrafity a které další památky města jsou jedinečnými a nenapodobitelnými v rámci celé České republiky? Na tyto i další otázky dostanete odpověď na zájezdu Senior Pointu – v úterý 24. dubna 2018.

Odjezd: Družba 7:30, Olympie 7:40, restaurace Platan 7:50hod.

Návrat je předpokládán ve 20.00.

Cena zájezdu je 260 Kč. Zájezd si můžete zakoupit každý všední den od 9 do 14 hod v předprodeji Divadla Fráni Šrámka (Senior Point).

Individuálně si můžete zakoupit následující vstupy na místě:

Zámek- renesanční sály: 150 Kč / 110 Kč senioři, ZTP/P.

Zámecká galerie (výstava originálních kostýmů a rekvizit z pohádky.

Pyšná princezna): 70 Kč / 40 Kč senioři.

Zámecké nádvoří a zahrada: 10 Kč

Pořádá Senior Point Písek