Beňačková & Brabec ~ Svatojánský hudební festival 2018

Sopranistka Gabriela Beňačková a Lubomír Brabec

Úspěšný Svatojánský festival se opět vrací do Písku, tentokrát se sopranistkou Gabrielou Beňačkovou a virtuózní kytarou Lubomíra Brabce.

Děkanský kostel v Písku ve středu 20. června od 19.00.

Svatojánský festival, probíhající v celém Pošumaví, si klade za cíl navázat na tradici české národní identity a kult Sv. Jana Nepomuckého, v souvislosti s ostatními zemskými patrony. Proto je festival termínově situován mezi svátky dvou zemských patronů: mezi 16. květnem, svátkem sv. Jan Nepomuckého, a 28. zářím, svátkem sv. Václava. Písecký kostel se pyšní nádhernou kaplí sv. Jana Nepomuckého a tak je pro uspořádání Svatojánského koncertu tím nejvhodnějším místem.

Koncert v děkanském kostele Narození Panny Marie pořádá agentura Alfa Beta Production a ve spolupráci s městem Písek a Centrem kultury města Písek.

Vstupenky si můžete zakoupit v pokladně Centra kultury města Písek (v Kulturním domě nebo předprodeji v Divadle Fráni Šrámka) nebo na www.centrumkultury.cz. Cena vstupenek I. kategorie je 340 Kč, cena vstupenky ve II. kategorii je 240 Kč.

Datum lokální premiéry: 20. červen 2018