XXIV. Mezinárodní folklorní festival

Indie, Slovensko, Mexiko, Tchaj-wan, Polsko nebo Německo. To jsou jen některé ze zemí, jejichž folklorní soubory vystupují každoročně ke konci srpna na Mezinárodním folklorním festivalu Písek. Jihočeské město Písek hostí tuto tradiční kulturní událost již více než dvacet let.

Mezinárodní folklorní festival Písek založil MUDr. Milan Bečka. Díky jeho nadšení, ale také díky zapálení čtyřiceti členů domácího souboru Písečan se akce zařadila mezi největší svého druhu v celé České republice. Písek se díky ní pravidelně ke konci léta stává místem nevšedních kulturních zážitků.

Na podiu i v ulicích města zpívají a tančí vystupující nejen ze světa, ale také ze všech koutů Česka. Diváci zde mohou shlédnout různé kultury, folklorní tance, zvyky a umění. Každý rok také pořadatelé přichází s novinkami, které festival vylepšují. Písečtí diváci si Mezinárodní folklorní festival oblíbili a každoročně se jich na jednotlivá představení přijde podívat více než 3000.

Akce je podporována městem Písek, Jihočeským krajem a CkmP.

Pořádá: Písečan

Datum lokální premiéry: 16. srpen 2018