Věra Klásková a Ondřej Pour ~ Irské balady

Věra Klásková od dětství účinkovala v řadě pěveckých sborů, absolvovala ZUŠ (klavír), konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze (zpěv) a filozofickou fakultu Univerzity Karlovy (bohemistika). Několikrát se zúčastnila celostátního kola Porty s folkovou skupinou i jako sólistka. Během studií zpívala s oblibou jazz, šansony a muzikál, od roku 2000 se soustavně věnuje interpretaci tradicionálů z Britských ostrovů, především irských balad. Při zpěvu se doprovází na kytaru. Zúčastnila se českých festivalů inspirovaných keltskou kulturou (Skotské hry, Irská noc Český Krumlov, Keltský festival Teplice, Celtic Circle Budyně nad Ohří), vystupovala v České televizi, v Rádiu Vltava, ve vysílání českého rozhlasu do zahraničí, v Country radiu a několikrát v Rádiu Proglas. V roce 2007 účinkovala na festivalu irské kultury Shamrock v Českých Budějovicích společně se skupinou Oró dublinského dudáka Martina Nolana. S nimi se poté dvakrát setkala na nočních produkcích v dublinském středisku Áras Chrónáin Ionad Cultúrtha. V roce 2011 vystoupila na festivalu Rose of Tralee v Irsku. Silnou zbraní Věry Kláskové je komorní kultivovaný projev, pěvecký výraz a citlivě respektovaná atmosféra textu písně, posílená dobrou znalostí jazyka – její druhou profesí je totiž překládání beletrie a duchovní literatury z angličtiny (např. Saroyan, Doyle, M. Amis, Miguel Ruiz ml., Millman, Taylor aj.), z její dílny pochází i český překlad světového bestselleru roku 2015.

Ondřej Andy Pour se několik let trápil u klavíru na ZUŠ, potom sejmul ze zdi staré ukulele a začal hrát podle obdivovaných country interpretů, které si pouštěl na YouTube. Brzo dostal starou matčinu kytaru (dala se lépe naladit). Pokračoval v usilovném cvičení s pozoruhodnými výsledky, sehrál se se svými vzory dokonale. Posluchač za dveřmi mohl podlehnout iluzi, že ta další kytara do nahrávky patří. V roce 2011 navštívil Nashville. Při návštěvě Grand Ole Opry ztratil iluze o stavu tamější hudební scény a při letu zpátky do Evropy už si pouštěl do sluchátek tvrdý rock.

Vstupné v předprodeji 150 Kč, na místě 170 Kč