Mezinárodní letní kurzy prof. Otakara Ševčíka pro mladé houslisty XXXII. ročník

Od 30/6 do 12/7 budou v Písku probíhat opět mezinárodní kurzy pro mladé houslisty, letos to bude již 32. ročník! A jako vždy se jak účastníci, tak jejich lektoři, pochlubí s tím, co se naučili na veřejných koncertech. Předběžně můžeme prozradit, že budou letos (s největší pravděpodobností) v těchto termínech:

1/7 ~ Jindřich Pazdera & Václav Mácha

4/7 ~ Pavel Voráček (klavír)

7/7 ~ Terézia Hledíková & Matej Arendárik

9/7 ~ Barbora Valečková & Stanislav Bogunia

12/7 ~ závěrečný koncert všech účastníků

Kurzů se mohou účastnit děti od předškolního věku s doprovodem rodičů, učitelé až po studenty konzervatoře.

Od r. 2015 mají tyto kurzy v názvu jméno prof. Otakara Ševčíka, významného houslového pedagoga, který působil v Písku.

Lektoři

Prof. Jindřich Pazdera ~ AMU Praha

MgA. Jan Drha ~ Konzervatoř České Budějovice

MgA. Matěj Arendárik ~ korepetice

Při zahájení kurzu bude mít svůj koncert prof. J. Pazdera, na závěrečném koncertu vystoupí účastníci kurzů sólově podle výběru lektorů. Všichni účastníci si mohou zahrát v orchestru skladbu, kterou musí během kurzu nacvičit. Další 2–3 koncerty budou z řad bývalých i současných účastníků kurzů.

Vyučovací hodiny lektorů jsou přístupné veřejnosti a učitelům ZUŠ a probíhají v učebnách v Divadle Fráni Šrámka.

Kurzovné – 3 200 Kč

Ubytování: Lesnická 55, Písek | cena 265 Kč/den