Americké jaro

Katelyn Bouska klavír – americká klavíristka, která se zabývá interpretací české soudobé hudby, Štěpán Filípek violoncello - člen orchestru Janáčkovy opery Národního divadla Brno. Festival Americké jaro je cyklus koncertů jazzové a klasické hudby, který se koná každoročně na desítkách míst po celé České republice.

Americké jaro je unikátní tím, že představuje prvotřídní umělce i v menších městech. Za 14 let existence se akce festivalu uskutečnily na více než 50 místech a každým rokem přibývá několik nových místních partnerů. Posláním festivalu je obohacovat kulturní život mimo velká městská centra a umožňovat osobní setkávání účinkujících umělců a českého publika.

Vstupné: v předprodeji 140 Kč, na místě 160 Kč, držitelé Senior Pasu sleva 50 Kč

Datum lokální premiéry: 19. květen 2019