Šrámkův Písek ~ Ojebad, Praha: Odborná porota

Inscenace Odborná porota má za cíl poctít a vyzdvihnout kvality a zároveň i neduhy amatérského divadla. Představovaná inscenace je totožná s inscenovaným představením. Balancuje na pomezí žánrů filosofického eseje, jarmareční komedie, antické tragédie, odborného semináře a nového cirkusu. Postmodernistická teatráž je inspirována řadou světových dramatiků, teatrologů a dalších odborníků. Mýtickým Atlasem je v tomto případě publikace pana profesora Jana Císaře nazvaná Práce porotce amatérského divadla, jež je pro divadelní účely použita s laskavým svolením autora. Odborná porota může obsahovat vulgarismy, nahotu, scény explicitního fyzického i psychického násilí, zvířata a děti.

Autor inscenace: Otto Linhart & Ojebad

Hrají: Anna Černá, Alice Boušková, Milan Dedera, Otto Linhart, Ivona Vavříková, Jan Koranda, Oskar Hulec, Jan Tesař, Prokop Blümel, Tomáš Hnědý j. h.

Autor předlohy: Jan Císař, Thomas Harris, Quentin Tarantino, William Shakespeare, Anton Pavlovič Čechov, Henrik Ibsen, Tennessee Williams a česká kulturní veřejnost

Hudba: David Byrne, Hans Zimmer & Patric Cassidy

Výtvarník: Tizian & Ojebad

58. celostátní přehlídka experimentujícího divadla nabídne nahlédnutí do divadelní práce amatérských souborů z různých koutů republiky, jejichž inscenace se vyčleňují z tradičního proudu divadla, používají osobité a tvůrčí postupy nebo se pohybují na pomezí divadla a dalších uměleckých druhů. Hlavním cílem přehlídky je podpora alternativní divadelní tvorby, vzájemná inspirace a otevření hranic mezi různými metodami a formami práce v divadelních souborech. Přehlídka nemá věkové ani žánrové omezení – pouze není určena dětským souborům do patnácti let. V průběhu víkendu mají diváci možnost zhlédnout inscenace, které jsou do Písku doporučeny lektorskými sbory z dvanácti krajských postupových přehlídek. Již tradičně se v rámci přehlídky uskuteční sobotní doprovodný program pro veřejnost Šrámkův Písek – Písku. Akce je otevřena všem zájemcům.

Z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury a města Písku, pod záštitou Antonína Staňka, ministra kultury a Evy Vanžurové, starostky města Písku pořádá NIPOS-ARTAMA ve spolupráci s Centrem kultury města Písek, Divadlem Pod čarou Písek a Společností Amatérské divadlo a svět, z. s. Akce se připojuje k Týdnu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby. Další informace na www.nipos-mk.cz.

Pátek, 24. 5. - 20:00 Koupit
Název: Šrámkův Písek ~ Ojebad, Praha: Odborná porota