Šrámkův Písek ~ JAMkA-drumka, Svitavy: No Time for Losers

58. celostátní přehlídka experimentujícího divadla nabídne nahlédnutí do divadelní práce amatérských souborů z různých koutů republiky, jejichž inscenace se vyčleňují z tradičního proudu divadla, používají osobité a tvůrčí postupy nebo se pohybují na pomezí divadla a dalších uměleckých druhů. Hlavním cílem přehlídky je podpora alternativní divadelní tvorby, vzájemná inspirace a otevření hranic mezi různými metodami a formami práce v divadelních souborech. Přehlídka nemá věkové ani žánrové omezení – pouze není určena dětským souborům do patnácti let. V průběhu víkendu mají diváci možnost zhlédnout inscenace, které jsou do Písku doporučeny lektorskými sbory z dvanácti krajských postupových přehlídek. Již tradičně se v rámci přehlídky uskuteční sobotní doprovodný program pro veřejnost Šrámkův Písek – Písku. Akce je otevřena všem zájemcům.

Z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury a města Písku, pod záštitou Antonína Staňka, ministra kultury a Evy Vanžurové, starostky města Písku pořádá NIPOS-ARTAMA ve spolupráci s Centrem kultury města Písek, Divadlem Pod čarou Písek a Společností Amatérské divadlo a svět, z. s. Akce se připojuje k Týdnu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby. Další informace na www.nipos-mk.cz.