XXV. Mezinárodní folklorní festival

Písek se díky Mezinárodnímu folklornímu festivalu pravidelně ke konci léta stává místem nevšedních kulturních zážitků. Na pódiu i v ulicích města letos od 22. do 25. srpna budou opět tančit a zpívat vystupující nejen ze světa, ale také ze všech koutů Česka. Diváci zde mohou zhlédnout různé kultury, folklorní tance, zvyky a umění. Každoročně se jich na jednotlivá představení přijde podívat více než 3 000. Akce je podporována městem Písek.

Účinkují české soubory: VUS Ondráš-Brno, Rosénka-Praha, Úsvit-České Budějovice, Jaro-Praha, Vyslúžilci a Kyjovánek-Kyjov, Jiskra-Plzeň

Zahraniční soubory:Slovensko, Řecko, Ukrajina, Rumunsko, Itálie, Francie a Keňa. Ti všichni společně s domácím Písečanem v druhé polovině srpna roztančí Písek. Akce je podporována městem Písek, Jihočeským krajem a řadou sponzorů, kterým tímto velmi děkujeme.

Akci pořádá folklorní soubor Písečan ve spolupráci s Centrem kultury města Písek.

Datum lokální premiéry: 22. srpen 2019

Neděle, 25. 8. - 14:00