Apollo 11

"Malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo."

20. července 1969 vyvrcholilo nejsledovanější vesmírné dobrodružství své doby. Padesát let po panenském přistání na Měsíci se pootevřely bohaté archivy NASA, aby o proslulé cestě vydaly v ohromující audiovizuální kvalitě dosud nezveřejněný materiál. Zatímco unikátní, na 70mm film natočené záběry z Mysu Canaveral romanticky hledí na Ameriku, která zatajila dech v očekávání úspěchu, řídicí středisko ani nedutá napětím. Jen v lunárním modulu, právě se blížícímu k povrchu jediného souputníka naší planety, panuje nadpozemský klid. Devítidenní mise přestává být pouze ikonickým Armstrongovým „velkým skokem pro lidstvo“, aby se rozrostla ve fascinující vesmírnou odyseu.

Rok výroby: 2019
Datum lokální premiéry: 15. červenec 2019