21.9.2016 ~ Carmen ~ Slovenské divadlo tanca

VSTUPENKY také na www.ticketportal.cz

V choreografii a režii Jána Ďurovčíka se představí nejlepší tanečníci současné slovenské scény. Hlavní role ztvární Silvia Beláková nebo Viera Bieliková a Ivan Martiš.

Příběh andaluské cikánky a vojáka Dona Josého známý z literární předlohy francouzského spisovatele P. Mériméeho se odehrává ve Španělsku 19. století.

V tanečním příběhu však jde o Carmen mimo konkrétní čas a prostor. Kultura, z níž Carmen pochází, má mnoho společného s kulturou slovanskou a slovenskou.

Lovestory s tragickým koncem je pohybově a filozoficky stylizovaná. Choreograf nově představuje šíleně zamilovaného muže, který je pro lásku schopný udělat vše, a ženu navenek přitažlivou, ale vnitřně vypočítavou, chladnou, která se umí každý den zamilovat do jiného muže. Jeho Carmen je jiná.

sdt.sk

Choreografie