Filmový Písek 2019

Písek ve filmu, filmy v Písku

Druhý ročník festivalu Filmový Písek 2019 postaví most mezi filmovou minulostí a současností města. Nabídne divákům hrané, dokumentární i studentské filmy, setkání s filmovými tvůrci, přednášky a bohatý doprovodný program v podobě koncertu skupiny Tata Bojs a Swing Bandu Tábor. V Kině Portyč a v Kulturní domě od čtvrtka 17. do neděle 20. října.

Festival představí současné filmy, ale také staré české filmy, které se ve městě natáčely. Tak jako každý filmový festival, i ten písecký bude mít na programu předpremiéry filmů nebo setkání s umělci. Připomene klasické filmy ze zlatého fondu české kinematografie, ale i současnou tvorbu z Písku. S městem je neodmyslitelně spojená Filmová akademie Miroslava Ondříčka, jejíž studenti na festivalu v několika blocích představí své filmy i reklamní spoty.

Festival ve čtvrtek slavnostně zahájí od 19 hodin komponovaný večer, jehož hostem bude herec Jaromír Hanzlík, zatančí TK Torra, Taneční centrum Z.I.P. a další. Moderátorem večera bude Martin Hrdinka. Následovat bude od 20 hodin předpremiéra česko-chilskéhu filmu Hra. Snímek o divadelním řediteli, kterému se začne rozpadat pracovní život a ten soukromý si ještě sám dost zkomplikuje. Hlavní roli ve filmu Hra ztvárnil Jiří Mádl, který se písecké předpremiéry osobně zúčastní.

V pátek od 18:30 promítneme v kině film Bluesman, po kterém bude od 19:30 následovat debata s tvůrci – režisérem Michalem Rákosníkem, kameramanem Václavem Tlapákem a střihačem Borisem Machytkou a koncert kapely Marcus Jurkovič & Motion Food s hostem Jankem Ledeckým. Ve foyer kina bude k viděné výstava designových kytar a debata s výtvarníkem Stefanem Milkovem. Hudební tečku za pátečním festivalovým dnem udělá od 21 hodin v Kulturním domě koncert kapely Tata Bojs.

V sobotu festival mimo jiné nabídne opět jednu předpremiéru. Od 22 hodin komedii Poslední aristokratka, kterou podle stejnojmenné knihy Evžena Bočka natočil Jiří Vejdělek.

Neděle, poslední festivalový den, vzdá hold divadlu Semafor. To letos slaví 60 let od svého založení. Diváci se mohou těšit třeba na film Kdyby tisíc klarinetů, nebo na dokument Jiří Suchý: Lehce s životem se prát. Slavností večer zakončí semaforské hity v podání Swing Bandu Tábor. Po koncertu vám nabídneme nevšední zážitek. Na stříbrném plátně promítneme v kinech dávno neuváděnou klasiku - Měsíc nad řekou.

Každý den si z festivalového programu vyberou také děti, pro které připravujeme například filmy Putování se sobíkem, Čertí brko nebo Velké dobrodružství čtyřlístku. Kompletní program Festivalu Filmový Písek 2019 je k dispozici níže pod tímto textem nebo na www.filmovypisek.cz.

Na festival je možné si za 490 korun zakoupit permanentku, která opravňuje ke vstupu na všechny projekce, slavností zahájení i zakončení a další doprovodný program, včetně pátečního koncertu Tata Bojs od 21 hodin v Kulturním domě. Pokud vás zajímají pouze projekce a slavnostní zahájení a zakončení, vyjde vás permanentka na festival na 290 Kč. Vstupenka na slavnostní zahájení včetně následné projekce filmu Hra bude stát 150 Kč. Lístek na slavnostní zakončení s táborským Swing Bandem a filmem Měsíc nad řekou vyjde na 100 korun. Vstupné na jednotlivé filmy bude za 50 korun. Samostatný lístek na koncert skupiny Tata Bojs si ceníme v předprodeji na 290 a na místě na 350 korun. Permanentky na festival jsou přenosné.

Vstupné:

Permanentka na celý festival + koncert kapely Tata Bojs ~ 490 Kč

Permanentka na celý festival ~ 290 Kč

Slavnostní zahájení + projekce filmu Hra ~ 150 Kč

Slavnostní zakončení + projekce filmu Měsíc nad řekou ~ 100 Kč

Předprodej permanentek potrvá do 15.10 ve 23:59. Po tomto termínu už bude nutné si koupit lístek na každou festivalovou projekci i doprovodný program zvlášť. Neváhejte! S nákupem permanentky výrazně ušetříte.

Čtvrtek 17. října, Kino Portyč – Velký sál

9:00 - Dumbo

13:30 – 1. blok studentských filmů FAMO

15:00 – 2. blok studentských filmů FAMO

19:00 - Slavnostní zahájení festivalu Filmový Písek, moderuje Martin Hrdinka, host večera Jaromír Hanzlík, Ondřej Škoch, Jiří Mádl, TC Z.I.P., TK Torra a další

20:00 - Hra - předpremiéra

14:00 – 4. blok studentských filmů FAMO

15:30 – 5. blok studentských filmů FAMO

17:00 - Workshop ~ dabing Olga Walló ~120 min

Vyzkoušejte si vlastní dabing!

19:00 – 6. blok studentských filmů FAMO

21:30 - Favoritka

Sobota 19. října, Kino Portyč – Malý sál

10:30 - Planeta Česko

13:00 - Dva nula

15:00 - Westwood: Punk, icon, activist

17:00 - Na střeše — účastní se i herec Alois Švehlík

19:30 - Narušitel systému

Neděle 20. října, Kino Portyč – Malý sál

10:30 - Letní hokej

13:00 - Jiří Bělohlávek: „Když já tak rád diriguju“

15:00 - The Sound Is Innocent

17:00 - Jiří Suchý Lehce s životem se prát

Čtvrtek 17. října – Foyer kina

15:30 - Workshop osvětlovací techniky

Pátek 18. října – Foyer kina

19:30 - Debata s tvůrci filmu Bluesman – režisérem Michalem Rákosníkem, kameramanem Václavem Tlapákem, který studoval v Písku a střihačem Borisem Machytkou. Po debatě bude následovat koncert kapely Marcus Jurkovič & Motion Food s hostem Jankem Ledeckým. Debatu a koncert doplní výstava designových kytar a debata s výtvarníkem Stefanem Milkovem.

Pátek 18. října - Kulturní dům

20:00 - Blok studentských filmů FAMO – reklamní spoty