Stamicovo kvarteto ~ adventní koncert ~ přeloženo z roku 2020

Adventní koncert českého kvarteta

Stamicovo kvarteto náleží nepochybně mezi nejlepší české kvartetní soubory a úspěšné je i v zahraničí.

Stamicovo kvarteto bylo založeno v roce 1985. Oba původní houslisté pocházeli z Havlíčkova Brodu, a proto do názvu nového kvartetu zvolili tamějšího rodáka Jana Václava Stamice.Těžiště jejich práce tvoří samozřejmě smyčcové kvartety českých a světových autorů. V poslední době se zaměřují i na další díla komorní hudby. Stále častěji ke spolupráci zvou významné osobnosti a soubory z celého světa.

Členové Stamicova kvarteta:

Jindřich Pazdera, housle

Josef Kekula, housle

Jan Pěruška, viola

Petr Hejný, violoncello

Vstupné v předprodeji 230 Kč, na místě 250 Kč.

Senioři po předložení Senior pasu sleva 30 Kč.

Koncert se měl původně konat 20. prosince 2020, zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Rok výroby: 2020
Datum lokální premiéry: 20. prosinec 2020