Aneta Švecová ~ Fantastický steampunk ~ zrušeno

Výstava obrazů a šperků z hodinek

V souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru je Galerie Portyč zavřená.

Aneta Švecová tvoří pod značkou atelier AneS.

Fascinuje jí svět steampunku a tento styl promítá i do své tvorby a životního stylu. Co je to vlastně steampunk - "steam" jako pára, "punk" jako jakési rebelství. Něco, co se vymyká všeobecně přijímanému standardu. Steampunk je sci-fi žánr vzniklý v 80.letech 20.století. Je zaměřený na společnost a technologie založené na páře, jako hlavním zdroji energie. Odehrává se v alternativní éře, ale může se opírat i o historické události. Vychází z představ lidí z 19.století o daleké budoucnosti. Zavřete oči a představte si pány ve fraku, pestré vesty, dlouhé kabáty. Dámy v nákladných šatech, krajku a korzety spolu s klobouky a doplňky. Elegance a krásný aristokratický šmrncnutý o malé strojky nejasného účelu, mechanické součásti oděvů a doplňky a šperky z ozubených koleček. A samozřejmě hodinky a hodiny. Ozubené kolečko je základní symbol kouzelného a výjimečného steampunku.

Na výstavě uvidíte i fotografie Miloslava Kadocha, kterému je Aneta krásnou a velmi kreativní modelkou.

Vernisáž výstavybude tentokrát netradičně v polovině výstavy 20. října v 17 hodin, přičemž výstava bude zpřístupněna již od 6.října.

Rok výroby: 2020
Datum lokální premiéry: 6. říjen 2020