Poslední souboj

„Poslední souboj“ je založen na knize Erica Jagera Poslední souboj: skutečný příběh zločinu, skandálu a soudního souboje ve středověké Francii, který v pozoruhodných detailech přibližuje turbulentní život ve středověku. V časech, kdy byl měřítkem etikety, společenských aspirací a spravedlnosti rytířský kodex, mohly být následky vzdorování tehdejším institucím – církvi, šlechtě a náctiletému králi – velmi kruté. A žena, která proplouvala touto brutální dobou a bez podpory manžela neměla žádné právní zastání, riskovala ještě mnohem víc.

Toto myšlenkově provokativní drama zasazené doprostřed Stoleté války, je historický epos, který zkoumá všudypřítomnou moc mužů, křehkost spravedlnosti a sílu a odvahu jedné ženy, která byla ochotna postavit se sama za pravdu. Tento film, natočený podle skutečných událostí, objasňuje zažité domněnky o posledním oficiálním souboji ve Francii mezi Jeanem de Carrougesem a Jacquesem Le Grisem, dvěma přáteli, z nichž se stali nesmiřitelní sokové. Carrouges je uznávaný rytíř proslulý svou odvahou a umem na bitevním poli. Le Gris je normanský panoš, jehož inteligence a výřečnost z něj dělají jednoho z nejobdivovanějších šlechticů u dvora. Když Carrougesovu manželku Marguerite surově napadne Le Gris, kteréžto obvinění on popírá, odmítne napadená mlčet a veřejně obviní útočníka a tento statečný a vzdoruplný čin posléze ohrozí její život. Následný soudní souboj, brutální duel na život a na smrt, vloží osud všech tří do rukou Božích.

Rok výroby: 2021
Datum lokální premiéry: 14. říjen 2021