Jazz World Photo 2021

Výstava vítězných fotografií.

Třicítka nejlepších fotografií z jazzového světa opět k vidění v Galerii Portyč. Výstava bude zahájena ve čtvrtek 6. ledna 2022 v 17 hodin za účasti jazzového zpěváka Jana Smigmatora & Trio, a až do 28. ledna máte možnost tuto výstavu navštívit.

Do 8. ročníku celosvětové fotografické soutěže JAZZ WORLD PHOTO 2021 se přihlásilo 186 fotografů z 36 zemí. Koronavirový rok se podepsal na účasti, ta je znatelně nižší než v minulých letech. Soutěžní snímky jsou svědectvím o době, ve které se hudba a živá kultura ocitly na vedlejší koleji. Muzikanti na fotografiích hrají na ulici v rouškách, za skleněnou výlohou, nebo v prázdném koncertním sále. Fotografie jsou více o emocích, atmosféře a výtvarné stránce. Snímky přišly z tisíce kilometrů vzdálených zemí. Kromě fotografů z Evropy soutěž zaujala také autory v Rusku, Japonsku, Jihoafrické republice, USA a Jižní Koreji.

Rok výroby: 2022
Datum lokální premiéry: 6. leden 2022