Zahajovací koncert ~ Mezinárodní letní kurzy O. Ševčíka 2022

Trio Bohémo

Mladý komorní soubor Trio Bohémo diváky přivítá v pátek 1. července v Trojici na Zahajovacím koncertě, který se koná v rámci Mezinárodních letních kurzů prof. Otakara Ševčíka pro mladé houslisty. Trio Bohémo tvoří houslista Matouš Pěruška, violoncellistka Kristina Vocetková a klavírista Jan Vojtek. Všichni jsou aktivní i jako úspěšní sólisté. Na koncertě zahrají velmi pestrý a posluchačsky atraktivní program.

Vstupné v předprodeji 150 Kč, na místě 200 Kč

Soubor vznikl na počátku roku 2019 a jen pár měsíců poté vyhrál druhou cenu na prestižní soutěži Gianni Bergamo Award ve švýcarském Luganu. Velmi úspěšným pro něj byl rok 2021, kdy soubor obdržel cenu za nejlepší interpretaci díla Vídeňského klasicismu, Bohuslava Martinů a české moderní komorní hudby v rámci ISA Festivalu v Rakousku a o několik dní později zvítězil v Mezinárodní soutěži “Filippo Nicosia“ Award v Itálii. V září téhož roku trio vyhrálo první cenu a cenu publika na Mezinárodní soutěži Johannesa Brahmse v Rakousku a v říjnu 2021 zvítězilo v mezinárodní soutěži Parkhouse Award v Londýně, díky čemuž je čeká koncert v prestižní Wigmore Hall v Londýně. V roce 2021 bylo také vybráno do projektu Britten-Pears Young Artist Programme. Od roku 2020 je soubor součástí European Chamber Music Academy, v jejímž rámci koncertuje po celé Evropě (např. koncertní sál Nagyterem na Akademii Ference Liszta v Budapešti nebo sál TivoliVredenburg v Utrechtu), a má možnost spolupracovat s nejlepšími evropskými profesory komorní hudby, mezi něž patří např. Johannes Meissl, Avedis Kouyoumdjian, Hatto Beyerle nebo Patrick Jüdt. V sezoně 2021/2022 trio čeká debut v proslulé vídeňské Musikverein a účinkování na festivalech Lago Maggiore Musica (Itálie), Gent Festival van Vlaanderen (Belgie) či Schwarzwald Musikfestival (Německo).

Kurzy se konají pod záštitou Ministerstva kultury.

Rok výroby: 2022
Datum lokální premiéry: 1. červenec 2022