Jazz in Písek 2022

Jazzový festival

Mezinárodní jazzový festival „Jazz in Písek“ přináší do jihočeského města kvalitní hudbu v podání českých i světových interpretů. Již 6. ročník se uskuteční v pátek 5. srpna v Palackého sadech. I ten letošní nabídne neobyčejný hudební zážitek nejrozmanitějších jazzových stylů, představí jak mezinárodní umělce, tak špičky české jazzové scény. Program festivalu oživí mladá mezinárodní kapela B/Y Organism, jazzoví fajnšmekři si mohou užít svůj svátek, prvním z hostů bude kytarista a skladatel z Jeruzaléma Elon Turgeman, který je považován za jednoho z nejlepších izraelských kytaristů. Ani v letošním roce na jazzovém festivalu neopomíjíme českou scénu. Fanoušci domácího jazzu se mohou těšit na skvělou Janu Koubkovou, ženu plnou inspirace a aktivity. Kapela Tribute 2 Headhunters, která patří bezesporu k naprosté špičce české jazzové scény, zakončí festival ojedinělým projektem, který vzdává hold geniálnímu pianistovi, skladateli a průkopníkovi syntezátorů Herbie Hancockovi, a především pak dekádě The Headhunters. S kapelou vystoupí zakladatel skvělého Salsa Orchestra, perkusionista Michito Sanchez.

Součástí festivalu je putovní výstava Jazz World Photo, která bude umístěna v hudebním pavilonu.

Více informací na www.jazzinpisek.cz

Program:

16:30 – 17:30 Elon Turgeman

18:00 – 19:00 B/Y Organism

19:30 – 20:30 Jana Koubková Quartet

21:00 – 22:00 Tribute 2 Headhunters feat Michito Sanches

Vstupné zdarma.

Rok výroby: 2022
Datum lokální premiéry: 5. srpen 2022

Informace o akci a jejím konání