Taje a krásy zahradničení ~ Sklidili jsme a co dál?

Sklízíme i vyséváme a koloběh roku znovu začíná.

Od ledna do června probíhaly v Kulturním domě zahradnické lekce s názvem Taje a krásy zahradničení. Věříme, že naše rady a doporučení přispěly k dobré úrodě a máte plné spíže a sklepy plodů. O tom, jak je skladovat, abychom naše produkty mohli konzumovat v dobré kvalitě co nejdéle, si povíme na úplně poslední lekci Tajů a krás zahradničení, která se bude konat v Kulturním domě v pondělí 10. října od 18,30 hodin. Od květinářky a zahradnice Heleny Novotné nebudou chybět ani informace o pěstování netradičních odrůd ovoce a zeleniny, které v minulosti byly v zahradách běžným ovocem, mají vysokou užitnou hodnotu, množství vitamínů a zdraví prospěšných látek pro tělo i duši. Kromě toho mají širokou možnost zpracování a výborně chutnají. Mezi jeden z největších a nejhodnotnějších darů přírody patří česnek. Jak na něj? To vše se dovíte na říjnové lekci. A navíc se můžete těšit na burzu vypěstovaných plodů a výrobků ze surovin z vaší zahrádky. Připravili jsme pro vás semínka divokých rajčat, měsíčkové mastičky, bezinkový likér a mnoho dalšího.

Vstupné na přednášku je 80 Kč. Majitelé abonentky mají slevu a zaplatí 50 Kč.

Rok výroby: 2022
Datum lokální premiéry: 10. říjen 2022