Hana Urbanová ~ Vzpomínky

Malba, kresba, grafika

V březnu 2023 uplyne již 10 let od úmrtí Hany Urbanové, akademické malířky, grafičky a pedagožky, členky Unie výtvarných umění a členky Svazu českých výtvarných umělců a grafiků Hollar. Hana Urbanová působila více než 30 let na Základní umělecké škole v Praze a také jako výtvarník na Státní konzervatoři v Praze. Chtěli bychom si její dílo opět připomenout a oživit si vzpomínky na její osobnost.

Ak. malířka Hana Urbanová byla nesmírně skromná a pracovitá umělkyně, která zasvětila celý svůj život jenom vlastní tvorbě a nikdy toho nelitovala. Velice ráda se věnovala technice akvarelu, která umožňuje zachytit prchavé dojmy nahlíženého místa. Mnoho prací vytvořila technikou monotypu. Tyto grafiky nazývala „černý olej“ a přesný postup této její techniky zůstane již navždy utajen.

Vernisáž výstavy ak. malířky Hany Urbanové se uskuteční v úterý 4.října v 17 hodin. Přivítáme zde i manžele Závorkovy z Bavorova, kteří autorčinu pozůstalost opatrují.

Rok výroby: 2022
Datum lokální premiéry: 4. říjen 2022