Magické souznění klarinetu a kontrabasu s klavírem

Anna Paulová & Indi Stivín & Matouš Zukal

Anna Paulová (klarinet): laureátka soutěže Pražské jaro 2015, laureátka soutěže nadace Bohuslava Martinů 2016, semifinalistka mezinárodní soutěže ARD v Mnichově (2019).

Indi Stivín (kontrabas): již v patnácti letech se stal laureátem Mezinárodní instrumentální soutěže v německém Markneukirchenu (2017), která je považována za jednu z nejtěžších na světě. O rok později debutoval na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro se svým sólovým recitálem.

Matouš Zukal (klavír) – studoval na Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy u Jitky Němcové a na Pražské konzervatoři ve třídě doc. Iva Kahánka. V současné době pokračuje ve studiu u téhož profesora na Akademii múzických umění v Praze. V roce 2021 byl Matouš vybrán jako stipendista International Music Academy v Lichtenštejnsku do třídy prof. Milany Chernyavské.

Program:

Giovanni Bottesini: Duetto pro klarinet, kontrabas a orchestr

Ludwig van Beethoven: Trio B dur, Op. 11 “Gassenhauertrio“

Max Bruch: Osm kusů pro klarinet, violu a klavír (arr. pro klarinet, kontrabas a klavír)

Dmitrij Schostakovich: Pět kusů pro dvoje housle a klavír (arr. pro klarinet, kontrabas a klavír)

Vstupné v předprodeji 180 Kč, na místě 220 Kč.

Držitelé Senior pasu mají slevu 20 Kč.

Rok výroby: 2023
Datum lokální premiéry: 26. únor 2023