František Domin ~ fotografie a Jaroslav R. Novák ~ grafika

Výstava fotografií a grafiky

Od 1. září můžete v Galerii Portyč shlédnout výstavu fotografií Františka Domina a grafik Jaroslava R. Nováka.

Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 1. září v 17 hodin.

Výstava pokračuje až do 30. září.

František Domin se narodil v Písku. Jeho zájem o výtvarnou fotografii pramení ze 70. let. Fotografuje hodně na Šumavě, odkud jsou jeho cykly Skláři, Chalupa pana Matouše, nebo Putování s konví. V roce 1976 vystavoval s Jaromírem Čejkou v Kabinetu fotografie J. Funka v Brně. V 80. letech odešel do zahraničí, kde se fotograficky profesionalizuje a fotografií se živí. Černobílou fotografii postupně vytlačuje fotografie barevná. Ve své profesionální práci se zaměřuje především na fotografii architektury. Posledních třicet let strávil v USA, především v San Francisku, v současnosti se vrátil do České republiky a žije v Praze.

Jaroslav R. Novák se narodil v Soběslavi, vystudoval výtvarnou výchovu u profesora Cyrila Boudy na pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Svou profesi začínal kresbami pro dětské časopisy a různá periodika. Navrhoval grafická řešení pro komerční výstavy doma i v zahraničí, dále se věnoval grafickému designu a tvorbě firemních log. Několik let ilustroval celoroční kalendáře, například pro Kolínské tiskárny. Je členem Asociace užité grafiky.

Rok výroby: 2020
Datum lokální premiéry: 1. září 2020