Blok studentských filmů FAMU / Filmový Písek 2022

Galerie

Blok studentských filmů FAMU, které představí a uvede Marek Koutesh / vstup zdarma

Blok studentských filmů

Nenechte si ujít „Best of“ z FAMU za poslední dobu.

Vynález krásy (1994, 21 min)

Test (1999, 7 min)

Pandy (2013, 11 min)

Přátelské setkání nad sportem (2017, 18 min)

Dcera (2019, 15 min)

Happy End (2015, 6 min)

Vynález krásy (Marek Najbrt, 1994)

Amatérský vynálezce Krása žije na vesnici a svými výrobky usnadňuje každodenní práci svých sousedů. Jednoho dne vymyslí „zlepšovák“, který má vynálezcově ženě vynahradit vytoužené rádio. Nevědomky tím ovlivní historii tuzemské pop-music.

Test (Václav Švankmajer, 1999)

Řidič (Tomáš Hanák) se po neobvyklé dopravní nehodě stane součástí podivného testu. Krátká anekdota o tom, co se odehrává v zapadlých autoopravnách, byla nominována na studentského Oscara.

Pandy (Matúš Vizár, 2013)

Černohumorný animovaný film zachycuje hru o život zvířátka vystaveného chamtivým a voyeuristickým choutkám lidí, která jde ruku v ruce s paradoxní lidskou představou o ochraně zvířat a pestrosti zvířecích druhů.

Přátelské setkání nad sportem (Adam Koloman Rybanský, 2017)

Je krásná letní sobota a na malé vesnici právě začíná turnaj typicky českého sportu – nohejbalu. Pije se pivo, opéká maso a nikdo se nemusí zatěžovat žádnými starostmi. Tedy jen do chvíle, než se na turnaji objeví romský tým Jamajky.

Dcera (Daria Kashcheeva, 2019)

Loutkový film vypráví o vztahu otce a dcery, kteří k sobě, i přes veškeré vzájemné nepochopení, nakonec naleznou cestu. Emocionální vypětí a zneklidňující atmosféru snímku podporuje na animovanou tvorbu nezvykle dynamická kamera a detailní záběry na tváře loutek. Snímek obdržel studentského Oscara a v konkurenci světových profesionálních filmů byl také nominován na Oscara za Nejlepší krátký animovaný film.

Happy End (Jan Saska, 2015)

Černá komedie o smrti se šťastným koncem. Myslivci, traktorista, řidič favoritu a náhodně zřetězený sled událostí, kterými se, jak červená linie, táhne stružka krve. A značné množství alkoholu.

Kompletní program najdete na filmovypisek.

Délka akce: 78 minut
Datum lokální premiéry: 30. září 2022

Informace o akci a jejím konání