Letní taneční škola ~ srpen 2022

Letní táborový kurz pro děti 5 - 15 let

Máte rádi tanec a chcete se protančit barvami duhy až k pokladu? Tak neváhejte a přihlaste se na Letní taneční školu do Kulturního domu, která bude probíhat od 15. do 19. srpna, vždy od 8 do 16 hodin.

Byl jednou jeden malý vrabčáček, který byl smutný, že je úplně obyčejný a nikterak atraktivního vzhledu. Chtěl vypadat jako papoušek a hýřit barvami. Až dostal nápad. Počkal na den, kdy svítilo sluníčko a zároveň začalo pršet. V tu chvíli se ukázala duha. Vrabčáček se rozletěl a z duhy utrhl červený, oranžový, žlutý, zelený, tyrkysový, modrý a fialový kousek. Odletěl s nimi na louku a snažil se jimi obarvit si pírka. Duha ale nebarvila. Do toho začal foukat silný vítr a barevné kousky duhy rozfoukal pryč. Duha se najednou začala zmenšovat a ztrácet, až se ztratila úplně. Vrabčáka přepadl divný pocit, zvláštní tíha na srdíčku. Nemohl spát, nemohl jíst a chtělo se mu plakat. Uvědomil si, že kvůli své parádě způsobil, že duha zmizela ze světa a už se z ní nemůže nikdo těšit. Jeho pocit viny sílil a potřeboval se někomu svěřit. A tak šel za moudrou lesní královnou. Ta mu vysvětlila, že vrabci vypadají obyčejně, ale patří do naší země a lidé v nich spatřují živou vzpomínku na svou rodnou vlast, a že je velmi důležité vážit si svých kořenů, svých předků a své rodiny. Vrabčáčka najednou zalil pocit radosti. Uvědomil si, jak je důležité vážit si sám sebe a svých blízkých. Byl rád za tu zkušenost, protože mu došlo něco velmi důležitého. A chtěl napravit, co způsobil. Lesní královna mu poradila, že potřebuje hodné děti, které najdou ztracené kousky duhy a vrátí je na místo. Duha pak bude zase celistvá a za odměnu vydá svůj poklad. Kdo z vás by chtěl vrátit duhu na nebe? Tak přijďte hledat kousky duhy při tanci i mimo něj a to od 15. do 19. srpna 2022. Těší se na vás lektorka Gabča, která taneční kurz vede (Gabriela Kroutilová, absolventka taneční konzervatoře Duncan centre Praha).

Cena kurzu je 1 900 Kč.

Přihlášku si můžete stáhnout na webových stránkách nebo vyzvednout v pokladně Kulturního domu.

Rok výroby: 2022
Datum lokální premiéry: 15. srpen 2022