Taje a krásy zahradničení ~ Letní semínkaření

Úvod do snadného zahradničení

Před prázdninami přinášíme poslední lekci Tajů a krás zahradničení, která se bude konat v pondělí 20. června od 18,30 v Kulturním domě. Tak málo stačí, abychom se mohli v pohodlí a pohodě nastěhovat na zahradu, snídat na balkoně, večeřet na terase. Výsada, kterou nám dává léto. Právě toto roční období je jako stvořené pro sklizeň a sušení bylinek, které jsou již plně narostlé. Víte, co je semínková banka? Někdo si vyměňuje známky, někdo kartičky a někdo semínka rostlin. O této bance i o tom, kdy a jak semínka sbíráme, se vše dozvíte v této lekci, která nese název Letní semínkaření. Pravidla, že je třeba stromy okopávat, zalévat nebo chránit před chorobami a škůdci, dodržuje skoro každý zahradník. Existuje však ještě jedno důležité opatření, které se velmi často zanedbává. Probírka plodů. O co vlastně při probírce plodů jde? To si povíme také! Od květinářky a zahradnice Heleny Novotné nebudou chybět ani informace o zelinářské zahradě, o vysévání a vysazování následných plodin pro druhou sklizeň. Přijďte nasbírat zkušenosti, rady a doporučení jak přispět k dobré úrodě. Těšíme se na vás.

Vstupné na jednotlivé přednášky 80 Kč.

Rok výroby: 2022
Datum lokální premiéry: 20. červen 2022