Filmový Písek 2022 ~ Zahajovací večer s PŘEDPREMIÉROU filmu IL BOEMO

Zahájení festivalu s předpremiérou filmu Il Boemo

Ve čtvrtek 13. října proběhne od 18 hodin v Kině Portyč Slavnostní zahajovací večer Filmového Písku, kterým vás provede Vlasta Korec.

Kromě zajímavých hostů zahraje filmové písně kapela O5 a Radeček, vystoupí Felix a Anna J. Slováčkovi & Band.

Po skončení programu následuje v rámci Zahajovacího večera předpremiéra filmu Il Boemo, který se bude ucházet o užší nominaci v rámci amerických Oscarů. Film Il Boemo je inspirován skutečným osudem nejvyhledávanějšího skladatele Josefa Myslivečka, který zemřel v zapomnění. Film o Josefu Myslivečkovi, kterému vdechl život Vojta Dyk, je nejen pastvou pro oči a uši, ale také silným, vlastně i romantickým příběhem, který rozhodně stojí za to vidět, aniž by byl člověk operním fanouškem. Mysliveček, syn mlynáře, který bez rozloučení s rodiči a svým dvojčetem opustí Prahu, se usadí v cizí zemi, kde za čtyři roky poté, co přijel z mlýna do Benátek, skládá pro největší operní dům na světě, pro neapolské San Carlo. Má vše po čem touží - píše skvělou hudbu, má velký úspěch u žen. A pak přichází zlom. Onemocní a musí se skrývat pod maskou. Ve filmu IL BOEMO uvidí diváci Myslivečkův vzestup i pád.

Více informací a podrobný program najdete na www.filmovypisek.cz

Vstupné 150 Kč.

Permanentka na všechny akce v rámci festivalu Filmový Písek včetně Zahajovacího večera, promítání, přednášek, koncertu, retro party a Slavnostního večera za zvýhodněnou cenu 500 Kč.

Kompletní program najdete na filmovypisek.

Rok výroby: 2022
Datum lokální premiéry: 13. říjen 2022