George Gershwin ~ Muž, který neodešel

George Gershwin ~ Muž, který neodešel

Galerie

Slavné evergreeny amerického skladatele George Gershwina.

Jedinečný projekt mezzosopranistky Edity Adlerové a akordeonové hvězdy Petra Vacka je sestaven převážně z díla světoznámého autora nezapomenutelných skladeb, George Gershwina, slavného skladatele klasické, muzikálové i populární hudby a talentovaného pianisty. V programu dále zazní slavný kus z opery Porgy a Bess Summertime, ale i písničky GG ze slavné doby počátků amerického muzikálu, jako například The Man I Love, Embraceable You, I Got Rhytm nebo Somebody Loves Me. Pořad je moderovaný, Edita Adlerová vybrala autentické střípky ze skladatelova života. Ožije jak zajímavá a skvělá Gershwinova osobnost, tak i atmosféra slavné éry třicátých let v Americe.

Edita Adlerová, mimo jiné nejmladší Carmen v historii české opery, oceněná cenou ČHF, působila pět let jako sólistka Le Grand Theatre Puy du Fou ve Francii, spolupracuje s významnými umělci a hudebními tělesy, zpívala i v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii, Itálii, Řecku, Polsku, Slovensku, Rumunsku, Lotyšsku, Moldávii, Španělsku, Maroku, Egyptě a Spojených Arabských Emirátech.

Petr Vacek, vítěz několika mezinárodních soutěží, koncertuje u nás i v Evropě, v září 2010 podnikl koncertní cestu po Japonsku (16 koncertů). V červnu 2011 zazněla v jeho podání česká premiéra skladby Aconcagua od Astora Piazzolly za doprovodu symfonického orchestru. Od listopadu 2011 soukromě studuje ve Francii u Fredericka Deschampse, což je jeden z nejlepších a nejuznávanějších světových akordeonových pedagogů.

Vstupné v předprodeji 190 Kč, na místě 220 Kč.

Držitelé senior pasu mají slevu 20 Kč.


Pořádá Centrum kultury města Písek

Délka akce: 80 minut
Rok výroby: 2023
Datum lokální premiéry: 24. září 2023

Informace o akci a jejím konání