Trio Inspiro

Trio Inspiro

Koncert vynikajícího tria - hobojistky Kamily Moťkové, klarinetistky Anny Paulové a fagotisty Petra Hlavatého.

Trio Inspiro ve složení Kamila Moťková (hoboj), Anna Paulová (klarinet) a Petr Hlavatý (fagot) představuje tři dechové nástroje a hráče, kteří se navzájem inspirují. Repertoár tria sahá od skladeb skladatelů období klasicismu až po současné skladatele, kteří pro trio komponují (Mozart, Beethoven, Martinů, Ibert, Tomasi, Slavický, Teml a další). Spojení hoboje, klarinetu a fagotu je označováno jako klasické dechové trio, ve kterém se vzájemně pojí rozdílná barevnost jednotlivých nástrojů a vzniká fascinující zvukový celek.

Kamila Moťková (hoboj): ukončila studia doktorského cyklu na Akademii múzických umění v Praze. Absolvovala stáž na konzervatoři ve francouzském Lyonu. Zúčastnila se řady mistrovských kurzů (ISA - Rakousko, Akademie Santander, a další). Je laureátkou a semifinalistkou několika domácích i mezinárodních soutěží (Vidnava, Lodž, ARD Mnichov). Působila v Symfonickém orchestru hlavního města Prahy FOK. Byla členkou orchestrální akademie České filharmonie a působila v Baborák Ensemble. Poslední rok působila pouze na volné noze.

Anna Paulová (klarinet): laureátka soutěže Pražské jaro 2015, laureátka soutěže nadace Bohuslava Martinů 2016, semifinalistka mezinárodní soutěže ARD v Mnichově (2019).

Petr Hlavatý (fagot): hru na fagot vystudoval na Konzervatoři v Plzni (M. Křiváček) a na AMU v Praze (prof. F. Herman a prof. J. Seidl). Během studií absolvoval evropská koncertní turné s European Union Youth Orchestra (V. Ashkenazy) a European Philharmonic Orchestra (P. J. Marthé). V Evropě se také zúčastnil řady mistrovských kurzů ve hře na fagot (prof. K. Thunemann, prof. R. Galler, prof. V. Popov a další) a neméně důležité bylo studium komorní hry (H. Schellenberger, A. Cazalet, F. Renggli, G. Pokorny). Pravidelně spolupracuje s renomovanými orchestry, např. Česká filharmonie a Kremerata Baltica. Od roku 2011 je členem Filharmonie Brno. Komorní hře se dále věnuje v souboru Parnas Quintet.

Vstupné v předprodeji 200 Kč, na místě 240 Kč.

Držitelé Senior pasu mají slevu 20 Kč.


Pořádá Centrum kultury města Písek

Délka akce: 120 minut
Rok výroby: 2024
Datum lokální premiéry: 28. duben 2024

Centrum kultury města Písek Vás zve

Kliknutím na datum nebo čas zobrazíte podrobnosti představení
Neděle, 28. 4. - 19:00 Koupit
Trojice
Název: Trio Inspiro
Cena: od 200,00 Kč
Místo: Trojice
Na Výstavišti
397 01 Písek
Zobrazit na mapě